Klokan bez granica 2023.
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 24. 3. 2023.

Hrvatsko matematičko društvo već godinama organizira natjecanje “Klokan bez granica”. Radi se o međunarodnom natjecanju koje se isti dan održava u mnogim državama diljem svijeta, a čiji je cilj  popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje.

Ove se godine natjecanje održalo 16. ožujka u našoj školi. Učenici su sudjelovali u pet kategorija, Pčelice (drugi razredi), Leptirići (treći razredi), Ecolier (četvrti i peti razredi), Benjamin (šesti i sedmi razredi) i Cadeti (osmi razredi). Ukupno je sudjelovao 59 učenik.

Nestrpljivo iščekujemo rezultate koji će biti objavljeni 24. travnja 2023. na stranicama Hrvatskog matematičkog društva, a svim natjecateljima zahvaljujemo na sudjelovanju.

Djelić atmosfere s natjecanja možete pogledati u nastavku:

I ovim putem zahvaljujem učiteljicama Aniti Blašković i Sandri Barbarić, te pedagoginji Miji Dragun na pomoći pri organizaciji i provedbi ovogodišnjeg natjecanja.

Voditeljica: Andrea Vlahović

Klokan bez granica 2023.
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 24. 3. 2023.

Djelić atmosfere s natjecanja možete pogledati u nastavku:

Voditeljica: Andrea Vlahović