Projekt - Činimo dobra djela
Autor: ANITA Tresić, 21. 12. 2022.

Krajem studenog u našoj školi je još jednom pokrenut projekt „Činimo dobra djela“, nakon uspješnog starta prošle godine, u koji su bili uključeni svi učenici i djelatnici škole. Na prijedlog članova Učiteljskog vijeća odlučeno je prikupljanje sredstava za potrebe KBC-a Split, odnosno Klinike za dječje bolesti. U dogovoru s glavnom sestrom, gospođom Biljanom Mijač, utvrđena je osnovna potreba bolnice – vaga za djecu. Naravno, razrednici i učenici su u najkraćem roku prikupili donacije, a pridružili su se i svi ostali djelatnici škole.

Kako bi učenici osjetili veličinu dobrog djela dogovoren je posjet KBC-u Split od strane predstavnika razreda, koji su dobili suglasnost roditelja, kako bi svaki razred podjednako sudjelovao. Područne škole nam se nažalost nisu pridružile, pa su u Split otišli sljedeći učenici matične škole: Fiora Herhenreder, Roko Stančić, Spiro Milidragović, Rita Čubre, Luka Petrić, Antonio Novak, Mira Soldo, Anđela Roić, Toni Pavičić i učenik PRO Nikola Zaninović s pomoćnicom Katarinom Škare.

U Klinici za dječje bolesti, točnije u prostorijama dječjeg vrtića u bolnici, nas je srčano dočekala glavna sestra Biljana, koja je koordinirala akciju, i predstojnik dr. Veselin Škrabić, koji se riječima zahvale obratio učenicima. Tijela su nam se napunila pozitivnom energijom, a srca toplinom, bez obzira na vremenske neprilike koje su nas taj dan pratile. Učenici su potom uručili djelatnicima umotani poklon te bon i čestitku pripremljene od strane učenika i djelatnika.

Jedna učenica je pročitala i pripremljenu pjesmicu, kao dio čestitke:

I mi smo jednom bili beba,

tek novina ispod plavog neba.

Tad svi su ruke dali

da s radošću rastemo,

a samo u srcu ostanemo mali.

Zato danas i mi pružamo ruke

da i druga djeca rastu bez muke.

Koliko možemo smo uradili, zrno ljubavi u ovaj dar usadili.

Zato primite uz njega najljepše želje;

Nek' vas prate sreća, mir i veselje!

Nastavili smo ugodno druženje uz sjajne pašurate, koje je pripremila teta odgajateljica u vrtiću, te sokove za osvježenje. Šteta što nismo mogli ostati duže, ali morali smo juriti na trajekt. Na odlasku su nam rekli da smo sada dio donatora dobrog srca koji pomažu rad bolnice, tako da smo se uputili kućama nasmijanih lica, puni doživljaja za prepričati vršnjacima iz razreda.

Evo kako je akciju doživjela učenica 4. razreda,  Antea Tadić:

Dobro je činiti dobro

„U 12. mjesecu, mjesecu darivanja u našoj školi pokrenuta je humanitarna akcija prikupljanja novčanih sredstava. U akciji su sudjelovala sva djeca i učitelji naše škole. Od prikupljenog novca kupljena je vaga za novorođenčad, koje smo odlučili darovati bolnici u Splitu. Predstavnici razreda s učiteljicama išli su u Split. S njima sam bila i ja.

Bilo mi je zabavno voziti se s raznim učenicima drugih razreda u trajektu. Došli smo u Split pa smo svi zajedno išli u bolnicu. Kada smo došli u bolničku igraonicu za djecu dočekali su nas medicinska sestra i doktor. Dali smo im vagu i čestitku, a oni su nam se puno zahvaljivali. Onda su nas počastili s puno pašurata i sokova, pa smo malo razgledavali igraonicu dok su učiteljice pričale s doktorima. Nakon nekog vremena smo trebali ići kući.

Pozdravili smo se s medicinskom sestrom i doktorom, koji su nam se još jednom zahvalili i pohvalili našu malu školu velikog srca. Svi smo bili sretni jer smo napravili važnu stvar za bolnicu. Otišli smo kući i svi smo se smiješili kao najsretnija djeca.“

Antea je uistinu pogodila 'u sridu' - svi smo se nakon ovog dobrog djela smiješili kao najsretnija djeca jer smo znali da smo napravili jednu malu, a opet tako veliku stvar.

Dobro je činiti dobro!

Projekt - Činimo dobra djela
Autor: ANITA Tresić, 21. 12. 2022.

Jedna učenica je pročitala i pripremljenu pjesmicu, kao dio čestitke:

I mi smo jednom bili beba,

tek novina ispod plavog neba.

Tad svi su ruke dali

da s radošću rastemo,

a samo u srcu ostanemo mali.

Zato danas i mi pružamo ruke

da i druga djeca rastu bez muke.

Koliko možemo smo uradili, zrno ljubavi u ovaj dar usadili.

Zato primite uz njega najljepše želje;

Nek' vas prate sreća, mir i veselje!

Evo kako je akciju doživjela učenica 4. razreda,  Antea Tadić:

Dobro je činiti dobro

Dobro je činiti dobro!