Sudoku natjecanje
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 11. 11. 2022.

Nekolicina sedmaša i osmaša naše škole natjecalo se u petak 04.11.2022. u rješavanju Sudoku u organizaciji Hrvatske Mense uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje.

Natjecanje se drugi puta organiziralo na državnoj razini, a time i u našoj školi. Čestitamo svim učenicima na odvažnosti da se prijave i naravno na postignutim rezultatima.

Najbolje plasirani su:

1. mjesto: Mira Soldo, 7. raz

2. mjesto: Lovro Moškatelo. 7. raz

3. mjesto: Niko Šimunović, 7. raz

Na ovom natjecanju za osnovne i srednje škole, učenici su se borili za odlazak na Regionalno natjecanje, koje će se održati 26. studenog u četiri najveća hrvatska grada, a s kojih najbolji putuju na državno natjecanje.

Posebno ćemo istaknuti da se učenica Mira Soldo svojim rezultatom plasirala na Regionalno natjecanje na kojeg je pozvano 100tinjak najboljih ih regije. Budući da je bio iznimno veliki broj natjecatelja u Splitskoj regiji (čak 740) i plasman naših dječaka, koji su obojica u prvih 250, nije nevažan.

Projekt Sudoku natjecanja planiran je s ciljem razvoja vještine rješavanja logičkih i problemskih zadataka kod djece i mladih i mogućnost izbora talentiranih natjecatelja juniorske reprezentacije svjetskog natjecanja za mlade do 18 godina koji će sudjelovati na svjetskom prvenstvu World Sudoku Championship.

Čestitamo svim natjecateljima na postignutim rezultatima!

Sudoku natjecanje
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 11. 11. 2022.

Najbolje plasirani su:

1. mjesto: Mira Soldo, 7. raz

2. mjesto: Lovro Moškatelo. 7. raz

3. mjesto: Niko Šimunović, 7. raz

Čestitamo svim natjecateljima na postignutim rezultatima!