Hvar Metropola Mora
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 18. 10. 2021.

U sklopu manifestacije "Hvar metropola mora" i Fešte Forske Pulene učenici naše škole bili su pozvani na natjecanje u utrci gundula koja se trebala održati 8. listopada u hvarskom mandraču. Na žalost, vrijeme nam nikako nije išlo u prilog pa smo susret odgodili za tjedan kasnije.

Dakle, tog 15. listopada spakirali smo našu gundulu Dežbjegu i uputili se put Hvara. Dočekalo nas je jutro koje obećava: more je bilo mirno, a oblačići koji su povremeno prekrivali sunce nisu bili zabrinjavajućeg karaktera. Na žalost, kratkotrajno. Do trenutka kada je započela mini regata brodica iz brodogradilišta OŠ Hvar vrijeme se već dobro natmurilo, vjetar "ojačao" i koncept prezentacija naših gundula malo promijenio: umjesto mini regate dviju gundula koje su rezultat rada vrijednih ljudi iz udruge Palagruža i naših učenika (hvarskoj gunduli ovo je trebalo biti vatreno krštenje), u more je spuštena samo naša Dežbjega. Koje li radosti za naše učenike! Svi su došli na red za veslanje. Svi su revijalno odveslali svoju turu prelijepim mandračom. Nitko nije pao u more. I nitko se nije smočio!
Energiju potrošenu veslanjem i odupiranjem hladnom vjetru brzo smo nadoknadili u piceriji, nakon čega smo polako krenuli doma.
Zahvaljujemo članovima udruge što su brinuli o nama, osigurali nam prijevoz i ručak, naročito barba Lojkotu. Nadamo se nastavku suradnje. U procesu su dogovori oko organiziranja zajedničkih radionica hvarskih i starogrojskih učenika. Što ćemo raditi? Neka to ostane iznenađenje!

A sad pogledajte kako nam je bilo.

Hvar Metropola Mora
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 18. 10. 2021.

A sad pogledajte kako nam je bilo.