Obavijest roditeljima
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 3. 9. 2021.

POŠTOVANI UČENICI, POŠTOVANI RODITELJI

Krećemo u novu školsku godinu, 2021. – 2022. s ponekom nedoumicom? Neizvjesnošću? Zbunjenošću - kako je to inače na početku? Pa naravno! S cijelom hrpom upitnika u oblačićima iznad svačijih glava! A kako i ne bi! Protekle dvije godine umorile su i vas, i nas učitelje i vašu djecu. Nemojmo se prisjećati onog što je bilo! Idemo naprijed! A to „naprijed“, barem za sada i barem po „slobodi odlučivanja“ kako ćemo i što ćemo djeluje puno, puno optimističnije nego lani!

Pa…evo promjena! Nećemo detaljizirati da od šume ne izgubimo drvo! Idemo, korak po korak.

UPUTE ZA UČENIKE (HURAAA, vraćamo se u jednu smjenu i nema više papuča!!!!)

• Nastava počinje u 8:00 sati

• Učenici ulaze u školu bez grupiranja i ulazaka po terminima

• Razrednici - prvi dan, odnosno učitelji ih dočekuju ispred škole i vode do učionice. Na putu do učionice moraju nositi maske.

• Učenici prvog dana preuzimaju udžbenike pa se mole da ponesu vrećice ili torbe

• Nastava traje do 9:35 sati.

• Učenici iz Dola, Vrbanja i Rudine vraćaju se autobusom u 9:45

HIGIJENSKI UVJETI:

• Roditelji su dužni svakog jutra djeci izmjeriti temperaturu. Ukoliko se dijete ne osjeća dobro roditelj je dužan obavijestiti razrednika i ostaviti dijete kod kuće.

• Učenici koji dolaze u školu autobusom moraju u autobusu nositi maske i paziti na razmak od najmanje 1,5 metra

• Učenici nose maske do ulaza u učionicu, kod izlaska na hodnik, WC ili pri ulazu u urede (pedagog, ravnatelj…) te pri prelazu iz učionice - kabineta u učionicu - kabinet

• Ukoliko dijete ima zdravstvenih problema ili pati od kroničnih bolesti preporuka je nošenje maske tijekom čitavog boravka u školi.

OVE GODINE DOPUŠTENO JE MIJEŠANJE DJECE RAZLIČITIH ODGOJNIH SKUPINA: DODATNA I DOPUNSKA NASTAVA, IZBORNA NASTAVA, IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI…..

POSTUPANJE U SLUČAJU SUMNJE NA ZARAZU:

Prilikom POJEDINAČNOG SLUČAJA POJAVE SIMPTOMA koji mogu upućivati na zarazu korona 'virusom učenik se izolira dok ga roditelji ne odvedu, klupa i prostor oko njega se dezinficiraju i odgojno - obrazovna skupina, odnosno razredni odjel u pravilu nastavljaju s odgojno obrazovnim radom.

Kada se kod djeteta UTVRDI zaraza korona virusom postupa se sukladno odluci dežurnog epidemiologa ili školskog liječnika, što, uz ostalo znači da se za sve osobe za koje se utvrdi da su bile u bliskom kontaktu sa zaraženom osobom u vrijeme kada je ona mogla biti zaražena izriče mjera aktivnog zdravstvenog nadzora u samoizolaciji.

UPUTE ZA RODITELJE:

• Roditelji, i vama će biti lakše.

• Roditeljski sastanci bit će ponovo uživo, kao i termini individualnih informativnih sastanaka.

• U slučaju potrebe smijete ući u školu poštujući zadane epidemiološke mjere.

• O svemu ostalom bit ćete pravovremeno informirani „u hodu“ kako i kad se ukaže potreba.

EVO JOŠ JEDNE DOBRE VIJESTI ZA RODITELJE „RUDINJANE“: OD PONEDJELJKA KREĆE BUS ZA PRIJEVOZ DJECE DO ŠKOLE!!!!

Termin: 7:45

Dakle, poštovani roditelji i poštovani učenici, kao što vidite sve je za sada puno ugodnije i normalnije nego lani. Zamolila bih vas samo da pazite i mislite na sebe i druge kako bi sve ostalo kao i na početku. Znate i sami koliko malo treba da se sve ponovo vrati na prošlogodišnje uvjete.

Želim vam sretan početak i nastavak nove školske godine, neka nam bude zdrava, pametna, socijalna i vesela!

Jasminka Pakušić, ravnateljica

Obavijest roditeljima
Autor: Nelija Lučić-Lavčević, 3. 9. 2021.

POŠTOVANI UČENICI, POŠTOVANI RODITELJI

UPUTE ZA UČENIKE (HURAAA, vraćamo se u jednu smjenu i nema više papuča!!!!)

• Nastava počinje u 8:00 sati

• Učenici ulaze u školu bez grupiranja i ulazaka po terminima

• Nastava traje do 9:35 sati.

• Učenici iz Dola, Vrbanja i Rudine vraćaju se autobusom u 9:45

HIGIJENSKI UVJETI:

POSTUPANJE U SLUČAJU SUMNJE NA ZARAZU:

UPUTE ZA RODITELJE:

• Roditelji, i vama će biti lakše.

• U slučaju potrebe smijete ući u školu poštujući zadane epidemiološke mjere.

Termin: 7:45

Jasminka Pakušić, ravnateljica