POČETAK NASTAVE U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.
Autor: Linda Kuničić, 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

obzirom na trenutnu situaciju u Županiji i na otoku ovu školsku godinu započet ćemo RADOM U DVIJE SMJENE.

SMJENE

U jednoj smjeni bit će 1. i 3. razred te posebni razredni odjel, odnosno 5. , 7a. i 7b. razred u predmetnoj nastavi.

U drugoj smjeni bit će 2. i 4. razred, odnosno 6a., 6b. i 8. razred u predmetnoj nastavi.

JUTARNJA SMJENA

7a. RAZRED- POPODNEVNA SMJENA : 13.20  SATI

7b. RAZRED- POPODNEVNA SMJENA : 13.30  SATI

8. RAZRED- POPODNEVNA SMJENA : 13.30  SATI

PRVI TJEDAN NASTAVE U JUTARNJOJ SMJENI SU 1., 3., 5, 7A., I 7B. RAZRED.

Područne škole i Posebni razredni odjel nastavljaju raditi uvijek u JUTARNJOJ SMJENI PO DOGOVORU S UČITELJICAMA.

Ulaz u matičnu školu za učenike razredne nastave bit će sa SJEVERNE STRANE, a učenici predmetne nastave i posebnog razrednog odjela ulaze na GLAVNI ULAZ.

HIGIJENSKE MJERE

Učenike na ulazu dočekuje učiteljica. U školu ulaze S MASKOM. Nakon što dezinficiraju obuću i operu ruke idu prema svojoj učionici ispred koje će izuti cipele i obuti papuče ili patike te ući u razred. Nakon toga mogu skinuti masku koju više ne moraju stavljati, osim kada odlaze u WC.

Po završetku nastave obut će cipele, a papuče ili patike ostavit će u vrećici na polici ili na vješalici u školi. ( Nošenje papuča ili patika odnosi se na sve učenike razrednih odjela).

Roditelji djetetu prije odlaska u školu moraju IZMJERITI TEMPERATURU i ukoliko je dijete febrilno ostaje kod kuće.

Učenici razredne nastave i posebnog razrednog odjela moraju doći u školu s bilježnicom evidencije temperature.

Zabranjen je ulaz u školu svim osobama koji nisu djelatnici škole i roditelji djece s posebnim potrebama.

NASTAVA

Nastavni sat traje 40 minuta.

Nastava u našoj školi organizirana je tako da je u svakoj učionici osiguran razmak od 1,5 metar između učenika. Učiteljice i tehničko osoblje vodit će računa da se higijenske mjere provode u potpunosti,a djeci će se prvi dan škole objasniti koja je važnost pridržavanja higijenskih mjera i kako se ponašati u školi.

Nastava će, gdje god je to moguće, biti organizirana u blok satovima kako bi se smanjio broj učitelja u istoj smjeni. Jedan mali dio IZBORNE NASTAVE bit će online, te će se veći dio odgojnih predmeta, kada to vrijeme dopusti, nastojati održavati na otvorenom.

Za vrijeme malih i velikog odmora učenici ne izlaze iz učionica te sa sobom MORAJU PONIJETI MARENDU.

PRIJEVOZ UČENIKA

Prijevoz učenika iz mjesta Dol i Vrbanj obavljat će se kao i inače autobusima Čazmatransa.

Autobus u jutarnjoj smjeni polazi u 7.30 iz Vrbanja i prolazi kroz Dol.

Povratak učenika iz JUTARNJE smjene planiran je u 12.45 sati.

Autobus u popodnevnoj smjeni polazi u 13.00 sati iz Vrbanja i prolazi kroz Dol.

Povratak učenika iz POPODNEVNE smjene planiran je u 18.00 sati.

Učenici su tijekom vožnje dužni nositi MASKU i po mogućnosti uvijek sjediti na istom mjestu.

PRVI DAN ŠKOLE

Učenici dolaze u školu prema definiranim smjenama i po prethodno napisanom rasporedu. (1, 3, 5, 7a, i 7b razred te PRO dolaze ujutro).

Učenici će provesti sa svojim razrednicima 2 školska sata.

- učenici moraju donijeti vrećicu s papučama ili patikama i torbu u slučaju da do tada stignu udžbenici. Neka ne zaborave maske.

UČENIKE 1. RAZREDA S NJIHOVIM RODITELJIMA POZDRAVIT ĆEMO ISPRED ŠKOLE, A ONDA ĆE UČENICI SA SVOJOM UČITELJICOM OTIĆI U SVOJU UČIONICU. SVE DALJNJE INFORMACIJE DOBIT ĆE OD UČITELJICE.

Poštovani učenici, poštovani roditelji, SRETAN VAM POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE!!!

Ravnateljica:

Jasminka Pakušić