OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA OŠ PETRA HEKTOROVIĆA STARI GRAD
Autor: Linda Kuničić, 15. 3. 2020.

Poštovani roditelji,

kao što već zacijelo znate, od ponedjeljka se neće održavati nastava u OŠ Petra Hektorovića  već će se nastavni proces odvijati putem komunikacijske tehnologije, odnoso kao nastava na daljinu. Obzirom da je Istarska županija krenula s pripremama dva dana ranije, oni kreću s nastavom na daljinu već od ponedjeljka dok je za ostale županije ( govorimo o razredima od 5. - 8. ) rok do srijede, 18. 3. 2020.g. Do tada će naši učitelji formirati virtualne razrede i testirati funkcionalnost sustava. U ponedjeljak i utorak SVI su učenici dužni pratiti nastavu preko TV programa ( HRT3 i Sportska televizija) po rasporedu dolje navedenih emisija i predmeta po razredima. Uz TV program učenici od 5. do 8. razreda dužni su pratiti i svoje učionice preko aplikacije Microsoft Teams premda je njihovo najkasnije osposobljavanje predviđeno za srijedu.

Molimo roditelje da nastavu na daljinu shvate ozbiljno i prate rad svoje djece, jer je to redovna nastava samo u drugačijem obliku. Učenici će imati slobodu sadržajima pristupati tijekom cijelog nastavnog dana, a za dobivene zadatke imat će rok do kojeg zadaću trebaju predati. U svakom slučaju bit će dovoljno vremena za svačiji tempo i dinamiku izvođenja aktivnosti.

Sudjelovanje učenika će biti praćeno njihovom aktivnošću u virtualnim učionicama, a cjelodnevnu neaktivnost roditelj opravdava kao izostanak.

Tijekom predstojećeg razdoblja učenja na daljinu, za sada se predviđa vrednovanje za učenje i vrednovanje kao učenje, dok se vrednovanje naučenog ne predviđa kao nužno.

Sve potrebne linkove objavljivat ćemo na stranicama škole, kao i potrebne dodatne informacije tako da vas upućujem na njeno redovito praćenje.

Ova školska godina obilježena nam je izvanrednim okolnostima, no uz dobru volju i zajedničke napore, nadam se pozitivnom konačnom ishodu i njenom uspješnom završetku. Unaprijed zahvaljujem na suradnji, za sve nejasnoće i pitanja, možete se obratiti na e-mail adresu administratora e dnevnika škole linda.kunicic@skole.hr.

Čuvajte se i srdačan pozdrav!

Jasminka Pakušić, ravnateljica

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV) - ponedjeljak 16. 03. 2020.

razred

termin